Po powitaniu gości pani wicedyrektor Dorota Glaz krótko przypomniała historię Gimnazjum, a przechodząc do współczesności wymieniła największe sukcesy uczniów naszej szkoły.
W tej części zostały również rozdane nagrody Konkursu Sienkiewiczowskiego (znajomość książek) w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe- "W pustyni i w puszczy", gimnazjum- " Ogniem i mieczem". Pani wójt, czytając fragment "W pustyni i w puszczy", zakończyła cykl "Cała Polska czyta dzieciom".
Część artystyczna to występ uczniów klas I-szych i III-cich w scenkach opartych na motywach utworów H. Sienkiewicza. Montaż muzyczny to popisy wokalne Aleksandry Słoki, Mileny Grześkowiak, Hanny Iskry z towarzyszeniem chóru, a także gra na instrumentach w wykonaniu Hanny Iskry i Ariela Gazdowskiego.
Kolejna część to finał konkursu" Odważ się być mądrym". Zmierzyli się w nim: Klaudia Dec, Julia Marcinowska, Mateusz Mejza. Odpowiadali na pytania z różnych dziedzin (przedmioty szkolne). Zwyciężył Mateusz, ale poziom był wyrównany i wszyscy mogą czuć się zwycięzcami. Konkurs zakończył uroczystość na hali.
Teraz goście udali się na poczęstunek, a uczniowie szkól podstawowych mieli okazję obejrzenia szkoły, pracowni przedmiotowych i uczestniczenia w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach (wykorzystanie tablicy multimedialnej, doświadczenia fizyczne, chemiczne, biologiczne, prezentacje multimedialne).

Wrażenia niezapomniane.
OSTATNIO DODANE