W wymianie uczestniczyły głównie dzieci w w wieku 13 i 14 lat. Po stronie polskiej opiekunkami i współorganizatorkami były pani Anna Lik oraz pani Krystyna Starkiewicz, po stronie niemieckiej organizatorem i opiekunem całego przedsięwzięcia była pani Simone Günter.
Pierwszego dnia uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w bogatym programie jaki przygotowali niemieccy koledzy. Po przyjeĽdzie i poczęstunku, polscy i niemieccy uczniowie przedstawili się sobie w języku niemieckim. Następnie odbyła się lekcja muzyki, podczas której wszyscy wspólnie uczyli się polskich pie¶ni ludowych, jednak w języku niemieckim. Po południu bawili¶my się współnie przy grillu, na który przybyli licznie również rodzice niemieckich uczniów oraz nauczyciele szkoły w Goyatz. Po biesiadzie, podczas której uczniowie ¶wietnie się dogadywali, przyszedł czas na grę w piłkę, ping-ponga i głuchy telefon.
Następnego dnia czekały nas kolejne atrakcje m.in. wycieczka do "Kletterwald" (Las wspinaczki), gdzie uczestnicy przez długie godziny zmagali się z różnymi przeszkodami i wspinali się na znaczne wysoko¶ci.
W czwartek nadszedł długo oczekiwany dzień, kiedy pojechali¶my na wycieczkę autokarem do Berlina. Po obejrzeniu najważniejszych zabytków architektonicznych Berlina, dzieci zwiedziły Muzeum Techniki, które wywarło na ogl±daj±cych niesamowite wrażenie. Obiad zjedli¶my w najnowszym centrum handlowym na Alexanderplatz. Uczniowie wrócili z wymiany zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Przede wszystkim nasi gimnazjali¶ci nawi±zali nowe kontakty z niemieckimi uczniami, starali się sami rozmawiać, odkryli jak ważna jest w życiu znajomo¶ć języków obcych. Wszyscy niecierpliwie czekamy na następne spotkanie.
OSTATNIO DODANE